На крају школске године, услед вишемесечне сарадње учитељице Данијеле Станисављевић и психолога Данке Јањић Крстић ради оснаживања ученика, у одељењу 4/4 реализована је радионица посвећена спознаји себе и других, као и одразу себе који својим понашањем откривамо другима.
На оваквим интерактивним радионицама, ученици имају прилику да са психологом уче како да „завирe” у себе, препознају своје особине, своје врлине и мане, али и туђе. То им помаже у социјалним ситуацијама, приликом вршњачких интеракција.
Након прављења листа особина, објашњених речима и примерима и груписања тих особина на позитивне и негативне, ученици су креативно представили рамове својих „огледала” и у њима себе.
Објашњене и разврстане особине приписивали су себи, свом лику у огледалу. На крају радионице, уз разговор и разматрање радова, ученици су се понаособ представили разреду.
Уз позитивну енергију и динамичне задатке, ученици су активно учествовали и открили доста тога једни о другима, па и о себи самима, што је и био циљ.
Њихови радови постали су део персонализованих споменара које дуже време предано израђују са својом учитељицом, у знак сећања на проведене заједничке дане, а остао је договор са психологом да ће за неку годину поново заједно анализирати те радове како би резимирали ко су били и шта су постали.
Срећно и надаље, добра децо!