Атлетика

11 медаља за ученике наше школе на Градском и Окружном такмичењу у атлетици

 
У четвртак, 14.05.2026. године на стадиону “Чаир” одржано је Градско и Окружно такмичење ученика основних школа у атлетици а наши ученици су и ове године достојанствено представили школу. Освојено је 11 медаља: 2 златне, 4 сребрне и 5 бронзаних. 
Златне медаље освојиле су:
1. Ана Крстић 5. разред у дисциплини трчање на 60 метара
2. Наталија Николић 7. разред у дисциплини  трчање на 100 метара
Сребрне медаље освојили су:
1. Немања Ничковић 7. разред у дисциплини трчање на 100 метара
2. Анђелија Миловановић 3. разред у дисциплини скок у даљ из зоне
3. Сара Челар 2. разред у дисциплини бацање вортекса
4. Мијат Маринковић 1. разред у дисциплини бацање вортекса
Бронзане медаље освојили су:
1. Цветковић Сава 1. разред у дисциплини скок у даљ из зоне
2. Ања Ранђеловић 2. разред у дисциплини бацање вортекса 
3. Магда Гашић 3. разред у дисциплини бацање вортекса
4. Мила Пекдемир 5. разред у дисциплини трчање на 300 метара 
5. Вера Батавељић 5. разред у дисциплини трчање на 60 метара
 
Иако се сви данас нису сви кући вратили са медаљама око врата сви ученици заслужују огромне честитке. Показали су велику борбеност и спортски дух. Негде су одлучивале стотинке, негде су то  били центиметри. Хвала свим нашим ученицима и родитељима који су са трибина дали подршку нашим такмичарима. Показали смо да смо прави тим. Поносни смо на сваког тркача, скакача, бацача. Честитамо ученицима који су освојили прва места и пласирали се на Међуокружно такмичење, а свим нашим ученицима желимо много спортске среће и успеха у даљим такмичењима. Само напред, ваша школа навија за вас.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *