У Недељи сећања и заједништва, у 4. разреду наше школе се кувало, писало и фризирало.
Психолог школе Данка Јањић Kрстић у сарадњи са учитељицама 4. разреда Александром Влајковић Трајковски (IV/1), Данијелом Станисављевић (IV/4) и Иреном Нинић (IV/5), спровела је предавање „Другарство злата вреди” и ликовно-литерарну радионицу ради подсећања на заједништво, дељење, емпатију, толеранцију и решавање вршњачких сукоба – као јако важним сегментима правог другарства.
Ученици су са њом разговарали о: значају вршњачке подршке у тешким тренуцима, дељењу радости у тренуцима среће, емоционалној сигурности, природности без страха од осуде и одупирању негативној популарности.
Затим су у оквиру својих одељења подељени у тимове, прионули на посао са својим учитељицама.
Писци (IV/1) су исписали прелепе мотивационе поруке и текстове.
Фризери (IV/4) су направили феноменалне фризуре, a своје ставове осликали на наочарима својих модела.
Kувари (IV/5) су скували сјајну „Пријатељску чорбу” и сачинили предивне рецепте.
Прави пријатељи представљају непроцењиву вредност у животу. Врло често вршњаци постану баш такви пријатељи. Те подстицајне вршњачке везе су јако важне, па нам није тешко да их овако негујемо.