Пролећни изазов

У суботу, 25. априла 2026.године, у малом амфитеатру парка Чаир, одржан је ,,Пролећни изазов“ еколошка манифестација koja je окупила ученике основних школа са територије
Медијана.
Слоган ,,Од пластичних кеса до модних писта” носила је изложба и модна ревија под називом ,,Рециклирана мода“.
У конкуренцији бројних креативних радова и модних колекција ОШ,,Ратко Вукићевић“ је имала најоригиналнију идеју, аутентичне моделе који су пленили сценом и наступ праћен нумером ,,Буђење раног пролећа“ Момчила Бајагића.
Маштовитост, труд и квалитет оцењивао је стручни жири, састављен од студената Факултета уметности у Нишу.
Прво место је заузела школа ,,Ратко Вукићевић“ и однела златни победнички пехар.
Нашу креацију смо назвали,, Кese & Klasici – kada umetnost procveta” инспирисали су нас уметници који су сликали пролећне мотиве Vincent Van Gogh, Frida Kahlo, Kloude Monet, Rene Magritte и Georgia O` Keeffe.
Поносно, елегантно и са пуно самопоуздања су носили своје моделе: Хана Поповић 2/4, Вељко Василев 2/4, Мила Радосављевић 2/5, Искра Манојловић 2/5 и Сташа Илић 2/3.
Огњен Обрадовић 2/4 и Мима Илић 2/3 су били на челу колоне и носили наш прелепи пано са моделима минијатурама и сликама уметника који су нас испирисали.
Победио је TИМ, креативност, лепа енергија и добри људи који несебично себе дају, јер имају више циљеве и шаљу поруку ,, Мода може да мења свет“.
Чувајмо природу и стварајмо нешто лепо од онога што бисмо бацили!
Захваљујемо се свима који су учествовали у нашем пројекту нашим драгим ученицима, родитељима који су учествовали у изради модела, колегама учитељима и наставницима, као и директору Милану Радивојевићу на подршци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *